BilDahl Luleå

Besiktningsvägen 13 • STORHEDEN
973 45 Luleå

0920-47 56 00

Säljare

Anders Westerberg
Försäljningschef Transportbilar

Tel: 0920-47 56 01
Mobil: 070-299 44 20
anders.westerberg@bildahl.se

Anki Hjerpe
Försäljningschef Personbilar

Tel: 070-693 22 27
anki.hjerpe@bildahl.se

Kent Isacsson
Lastbilssäljare

Tel: 0920-47 56 02
Mobil: 070-977 00 59
kent.isacsson@bildahl.se

Service, verkstad & administration

Mattias Johansson
Servicemarknadschef

Tel: 0920-47 56 03
mattias.johansson@bildahl.se

Mikael Södersten
Servicerådgivare lastbil och transportbil

Tel: 0920-47 56 07
mikael.sodersten@bildahl.se

Ulrika Sterner
Servicerådgivare personbilar

Tel: 0920-22 47 56
ulrika.sterner@bildahl.se

André von Klubsch
Servicerådgivare lastbil och transportbil / Garantihandläggare
Tel: 0920-47 56 08
andre.klubsch@bildahl.se

Patrik Kilrud
Kundmottagare Transportbilar

Tel: 0920-147 56
patrik.kilrud@bildahl.se

Margareta Hansson Thurfjell
Kundmottagare Personbilar

Tel: 0920-47 56 09
margareta.turfjell@bildahl.se

Mikael Niva
Reservdelar

Tel: 0920-47 56 05
mikael.niva@bildahl.se

Patrik Olofsson
Reservdelar

Tel: 0920-47 56 04
patrik.olofsson@bildahl.se

Jacob Gustafsson
Reservdelar

Tel: 0920-47 56 06
jacob.gustafsson@bildahl.se

Öppettider

Örnsköldsvik

Bilförsäljning
Vardagar 09.00-17.00
Helg Stängt

Reservdelar
Vardagar
 07.00-17.00

Verkstad
Vardagar 
07:00-16:00
Kundmot. 07:00-17:00

Skadeverkstad
Vardagar
 08.00-17.00

Umeå

Bilförsäljning
Vardagar 09.00-17.00
Helg Stängt

Reservdelar
Vardagar
 07.00-17.00

Verkstad
Vardagar 
07:00-16:00
Kundmot. 07:00-17:00

Skadeverkstad
Vardagar
 08.00-17.00

Skellefteå

Bilförsäljning
Vardagar 09.00-17.00
Helg Stängt

Reservdelar
Vardagar
 07.00-17.00

Verkstad
Vardagar 
07:00-16:00
Kundmot. 07:00-17:00

Skadeverkstad
Vardagar
 08.00-17.00

Luleå

Bilförsäljning
Vardagar 09.00-17.00
Helg Stängt

Reservdelar
Vardagar
 07.00-16.00

Verkstad
Vardagar 
07:00-16:00
Kundmot. 07:00-16:00

Överhörnäs

Öppettider
Må-Fr 07.00-17.00
Lördag Stängt
Söndag Stängt