Mercedes-Benz - Auktoriserad återförsäljare

Serviceverkstad för lastbilar, transportbilar och personbilar.

2 års besiktning av digitala/analoga färdskrivare – AC-service och reparationer – Ackrediterade för hastighetsregulatorer – Hjulinställningar – 24 timmars jour

Nya Actros

Kontakta Kent Isacsson 070-9770059
för mer info om dessa lastbilar.
Välkommen!

Bildahl / Anläggning / Luleå »

Försäljning Må-Fr 09 – 17 | Verkstad Må-Fr 07-16

Hur kan vi hjälpa dig?

Tunga fordon

Vi är återförsäljare för Mercedes-Benz kraftfulla lastbilar.

Transportbilar

Se våra nya och begagnade transportbilar på Blocket.

Boka service

Klicka på rätt modell nedan för att komma till bokningen online.

» Transportbilar

» Personbilar

Kontakta oss

Växel 0920-47 56 00 eller
lulea@bildahl.se

Kontaktpersoner – Luleå

Anders Westerberg
Försäljningschef

Tel: 0920-47 56 01
anders.westerberg@bildahl.se

Kent Isacsson
Lastbilssäljare

Tel: 0920-47 56 02
Mobil: 070-977 00 59
kent.isacsson@bildahl.se

Mattias Johansson
Servicemarknadschef

Tel: 0920-47 56 03
mattias.johansson@bildahl.se

Mikael Södersten
Servicerådgivare lastbil och transportbil

Tel: 0920-47 56 07
mikael.sodersten@bildahl.se

Thomas Könberg
Servicerådgivare personbilar

Tel: 0920-47 56 09
thomas.konberg@bildahl.se

Ulrika Sterner
Servicerådgivare personbilar

Tel: 0920-22 47 56
ulrika.sterner@bildahl.se

André von Klubsch
Servicerådgivare lastbil och transportbil / Garantihandläggare

Tel: 0920-47 56 08
andre.klubsch@bildahl.se

Patrik Olofsson
Reservdelar

Tel: 0920-47 56 04
patrik.olofsson@bildahl.se

Jacob Gustafsson
Reservdelar

Tel: 0920-47 56 06
jacob.gustafsson@bildahl.se

Mikael Niva
Reservdelar

Tel: 0920-47 56 05
mikael.niva@bildahl.se

Öppettider

Öppettider

Mån-Fre 07.00 – 17.00

Försäljning

Mån-fre 08.00 – 17.00

Lager & Verkstad

Lager vard. 07.00 – 16.00
Verkstad vard. 07.00 – 16.00

Bil Dahl AB • Besiktningsvägen 13 • STORHEDEN
973 45 Luleå • 
Tel: 0920-47 56 00 • lulea@bildahl.se