Mercedes-Benz vans
Välkommen till en värld av transportbilar

Mercedes-Benz erbjuder transportfordon som underlättar utförandet av ditt arbete. Med en transportbil från Mercedes-Benz har du alltid en stark och trygg partner vid din sida. Vi skapar pålitliga transportbilar för proffs av högsta kvalitet och erbjuder även servicetjänster som säkerställer att din transportbil håller måttet.

 

Rätt transportbil till dina arbetsuppgifter

Mercedes-Benz breda utbud av transportbilar representerar de varierade uppgifterna och unika livsstilen våra bilägare har. Hos Mercedes-Benz hittar du en transportbil för just dina transportuppgifter. Utforska utbudet av skåpbilar, flakbilar och chassibilar med rymligt lastutrymme och utomordentlig komfort – perfekt för varutransport. Söker du istället en partner för persontransporter? I Mercedes-Benz utbud av transportbilar hittar du även olika tourer-modeller som passar utmärkt som större taxi, shuttlebuss eller minibuss.

Uppgradera ditt företag med ny transportbil redan idag

Vill du boka provkörning? Kontakta oss!

Mikael Lundqvist
Säljare – Örnsköldsvik

Tel: 0660-26 65 08
Mobil: 070-570 45 80
mikael.lundqvist@bildahl.se

Linus Amcoff
Säljare – Umeå

Tel: 090-18 50 03
linus.amcoff@bildahl.se

Andreas Andersson
Säljare – Skellefteå

Tel: 0910-71 43 60
Mobil: 070-299 60 90
andreas.andersson@bildahl.se

Anders Westerberg
Säljare – Luleå

Tel: 0920-47 56 01
Mobil: 070-299 44 20
anders.westerberg@bildahl.se

Fredrik Edin
Säljare – Örnsköldsvik

Tel: 0660-26 65 09
Mobil: 070-683 13 61
fredrik.edin@bildahl.se

Frida Söderberg-Persson
Säljare – Örnsköldsvik

Tel: 0660-26 65 07
Mobil: 070-661 91 00
frida.soderberg-persson@bildahl.se